fbpx


HYTA INSPIRUJE

Poranna praktyka jogi na progu Hyty. Wyobraź to sobie.

Powoli wybudzasz się z głębokiego, zdrowego snu. Przeciągasz się leniwie i unosisz powieki. Spoglądasz przez wielkie okna salonu z antresoli, na której lubisz spać. Siadasz, zsuwasz nogi z łóżka i wstajesz. 

Schodzisz na parter. Otwierasz drzwi na taras. Wychodzisz na zewnątrz, w piżamie. Na skórze czujesz przyjemne orzeźwienie przynoszone przez czyste, lekko chłodne, poranne powietrze. I zaczynasz poranną praktykę jogi, zerkając na promienie słońca, które powoli wznosi się zza horyzontu.


Jakie jest znaczenie Powitania Słońca w jodze?

Do jogi można podchodzić na dwa sposoby. Część praktyków postrzega ją po prostu jako ćwiczenia fizyczne, które przynoszą ciału dużo korzyści. Te osoby będą podkreślać świetne działanie Powitania Słońca na kręgosłup, krążenie, trawienie i pracę gruczołów wewnętrznych. Oraz to, że ta sekwencja asan, czyli pozycji, zdecydowanie nas uspokaja, a nawet poprawia humor.

Druga grupa joginów lubi łączyć jogę z pradawną symboliką. Słońce od zawsze oznaczało budzenie się do życia. Praktyka Powitania Słońca miała łączyć ludzi bezpośrednio z energią słoneczną. Dzięki czemu człowiek odczuwał przez cały dzień większą witalność.

Jak wykonać Powitanie Słońca?

 Można to zrobić na kilka sposobów. Sekwencja składa się z kilku do kilkunastu asan. Każda pozycja powinna płynnie przechodzić w kolejną i być zsynchronizowana z Twoim naturalnym oddechem. 

Za każdym razem, gdy Twój oddech staje się nieregularny, warto przerwać na chwilę praktykę. Z biegiem czasu zaczniesz zauważać napięte mięśnie w ciele, które powodują dyskomfort i świadomie je rozluźniać. Joga ma być przyjemna i uczy nas słuchania swojego ciała. To nie jest aktywność, w której ból należy ignorować.

Powitanie Słońca w praktyce.

 
Ta sekwencja jest najprostsza do wykonania. Poradzisz sobie z nią nawet wówczas, gdy jest to Twoje pierwsze spotkanie z jogą. Zaczynasz od stania prosto. Z wdechem unosisz ręce do góry. Z wydechem opuszczasz je i opierasz na ziemi.

Kolejny wdech – unosisz głowę tak, by patrzeć przed siebie. Wydech – schodzisz do pozycji deski. Przy wdechu opuszczasz biodra na ziemię i prostujesz ręce w łokciach, wyginając ciało do tyłu i przyjmując pozycję kobry. Wydech to pozycja psa z głową w dół. Przyjmujesz ją, opuszczając głowę w dół między ramiona i wypychając biodra do góry.

Następnie z wdechem przechodzisz lub przeskakujesz stopami do dłoni. Wydech i opuszczasz głowę bliżej kolan. Wdech, prostujesz się i unosisz ręce do góry. Wydech – opuszczasz ręce wzdłuż ciała, przyjmując pozycję początkową.Czy taka praktyka jest bezpieczna?

Powitania Słońca nie powinny wykonywać kobiety w ciąży. Ani osoby, które zmagają się z poważnymi problemami z kręgosłupem, stawami lub kośćmi. W każdym innym przypadku nie ma wyraźnych przeciwwskazań. Jednak jak zawsze w przypadku jogi, wszelkie wątpliwości możesz rozwiać tylko pod okiem nauczyciela. Warto umówić się na kilka lekcji, by nauczyć się praktyki, która daje tyle korzyści Twojemu ciału i umysłowi. 

Jeśli okaże się, że joga nie jest dla Ciebie wskazana, z łatwością znajdziesz inną poranną aktywność. Każda czynność, jaką wykonasz o poranku przed własną Hytą, nabierze dla Ciebie nowego znaczenia. I przybliży Cię do stylu życia, o jakim od dawna marzysz.POROZMAWIAJMY O TWOIM DOMU MODUŁOWYM

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Hyta
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.