Zacznij od sprawdzenia jaki dom bez pozwolenia możesz zbudować na wybranej działce. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to możesz skorzystać z usługi analizy działki. Przeanalizujemy Twoje potrzeby oraz lokalne uwarunkowania i zaproponujemy odpowiedni model Hyty. Sprawdź również do jakich sieci ma dostęp Twoja działka (prąd, woda i kanalizacja). W razie potrzeby zgłoś się do lokalnego dostawcy prądu oraz wodociągów z prośbą o podłączenie w celu obsługi budynku rekreacji indywidualnej. W razie braku możliwości przyłączenia możesz zamówić studnię wraz z pompą i filtrem oraz przydomową oczyszczalnię ścieków. Wszystko jest do zrobienia!
Hytę można postawić na działce o powierzchni minimum 500 m2. Działka nie musi być objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nie jest wymagane również uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy dla budynku o powierzchni zabudowy do 35m2. Jeśli teren na którym chcesz budować jest objęty MPZP, należy sprawdzić czy pozwala on na stawianie na wybranej działce budynków rekreacji indywidualnej oraz jakie są inne wymagania np. wysokość zabudowy czy kształt dachu. Z praktycznego punktu działka musi posiadać dogodny dojazd, tzn. TIR z materiałami musi być w stanie na nią dojechać, a na miejscu musi być miejsce do pracy dźwigu.
W pierwszej kolejności wypełnisz formularz, w którym odpowiesz na parę niezbędnych pytań. Następnie przeanalizujemy Twoje potrzeby oraz lokalne uwarunkowania. Sprawdzimy między innymi czy jest prawo miejscowe, które narzuca formą i typ zabudowy lub wprowadza inne ograniczenia w możliwości zabudowy. Na tej podstawie zaproponujemy Hytę, która spełnia Twoje oczekiwania funkcjonalne, a której budowa na działce powinna być możliwa z wykorzystaniem uproszczonej procedury. Jeżeli zdecydujesz się na zakup Hyty to koszt analizy zaliczymy na poczet ceny domku, więc sprawdzenie będzie wtedy dla Ciebie bezkosztowe!
Jeżeli masz już wybraną Hytę to kolejnym krokiem jest zgłoszenie zamiaru budowy w urzędzie. Potrzebny do tego będzie nasz darmowy projekt. Na stronie wybranego domu wypełnij formularz i wyślij go do nas, a otrzymasz potrzebną dokumentację wraz ze szczegółową instrukcją. Domy do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarczy proste zgłoszenie robót budowlanych, które możesz zrobić samemu. Możesz również zlecić to nam przy podpisaniu umowy, wykonamy wtedy wszystkie formalności za Ciebie (konieczna jest wcześniejsza pozytywna analiza działki wykonana przez nas). Procedura zgłoszenia trwa 21 dni od wpłynięcia zgłoszenia do urzędu.
Nie potrzebujesz żadnych dokumentów oprócz projektu, który możesz pobrać z naszej strony. Dodatkowo potrzebna jest jedynie mapa pobrana z Internetu wraz z numerem działki, na której chcesz budować. Projekt zawiera wszystkie potrzebne rysunki, opis budynku, wnioski oraz szczegółową instrukcję wypełnienia wraz z informacją skąd pobrać mapę i jak wrysować na niej budynek.
Domki Hyta są chronione prawami autorskimi. Nie ma możliwości kupna samego projektu, budowa Hyty jest możliwa jedynie z firmą Hyta sp. z o.o.
Procedura zgłoszenia budynków rekreacji indywidualnej do 70 m2 jest taka sama jak budynków do 35 m2. W obu przypadkach jest to zgłoszenie bez projektu budowlanego, więc wystarczy nasz darmowy projekt. Jedyna różnica jest taka, że przy zgłaszaniu budynku od 35m2 do 70m2 działka musi być objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub należy wystąpić o warunki zabudowy.
Na stronie wybranego modelu spersonalizuj wybraną Hytę przy pomocy konfiguratora, w którym znajdziesz wyselekcjonowane przez naszych architektów materiały wykończeniowe. Zadbaliśmy o to by wszystkie warianty współgrały ze sobą, dzięki temu każda Hyta jest wyjątkowa i dostosowana do oczekiwań klienta. Na tym etapie możesz również określić zakres prac, który mamy wykonać. Następnie prześlij nam swoją konfigurację, a my skontaktujemy się z Tobą. Wyślemy wszystkie dokumenty potrzebne do sfinalizowania zakupu oraz ustalimy termin montażu. Na przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów do postawienia domu potrzebujemy 3 miesiące.
Podstawowa cena zawiera postawienie konstrukcji drewnianej wraz z poszyciem, pokrycie dachu folią wstępnego krycia, montaż okien i drzwi zewnętrznych. Zakres można poszerzyć o pakiet deweloperski uwzględniający elewacje, dach, obróbki blacharski, oraz kompleksowy uwzględniający wykończenie ścian wewnętrznych, sufitów i podłóg oraz montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej, drzwi wewnętrznych oraz schodów. Istnieją również inne dodatkowe pakiety. Opis jakie elementy dokładnie zawiera dany stan wykończenia i pakiet można sprawdzić przy konfiguracji Hyty.
Tak, w budynkach Hyta można komfortowo spędzać czas zarówno latem jak i zimą. W celu zapewnienia największej izolacyjności termicznej należy wybrać pakiet wykończenia wewnętrznego, który zawiera dodatkowe ocieplenie w ścianach zewnętrznych, oraz dodatkowy pakiet stolarki 3 szybowej. Przegrody takiego budynku spełniają wymagania izolacyjności termicznej stawiane budynkom jednorodzinnym.
Wyznacz miejsce na działce, gdzie ma stanąć budynek. Pamiętaj, że musi być zgodne z projektem zgłoszonym do urzędu. Wyślemy Ci rysunek oraz wytyczne wykonania fundamentów. Na jego podstawie możesz zlecić lokalnej firmie wykonanie posadowienia lub zlecić je nam, jeżeli w Twojej okolicy współpracujemy z jakąś firmą wykonawczą. Pamiętaj również, żeby zadbać o możliwość dojazdu tira z materiałami oraz o możliwości manewrowania na działce dźwigu. Przygotuj fragment możliwie płaskiej powierzchni na działce obok miejsca, w którym ma stanąć budynek, gdzie nasza ekipa będzie mogła prowadzić prace.
Domki są przystosowane do postawienia na płycie fundamentowej oraz na fundamentach punktowych. Jeżeli działka jest wystarczająco płaska to solidniejszym rozwiązaniem jest płyta fundamentowa. W sytuacji, gdy na działce są spore różnice terenu lepszym rozwiązaniem są fundamenty punktowe, ponieważ minimalizują ilość prac ziemnych. Fundamenty należy wykonać przed montażem hyty przez naszą ekipę. Jeżeli masz problem ze znalezieniem lokalnej ekipy to napisz do nas, a postaramy się kogoś polecić. Wprawdzie zgłoszenie nie wymaga badań gruntowych, ale zawsze warto dla pewności zlecić je dodatkowo przed rozpoczęciem prac ziemnych.
Przy budowie budynku na zgłoszenie nie jest wymagane geodezyjne wytyczenie w terenie. Po budowie konieczna będzie jedynie geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Hyta w większości powstaje w hali produkcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ma to wpływ na precyzję wykonania budynku oraz pozwala dopracować każdy, nawet najmniejszy szczegół budynku. Na budowę przyjeżdżają już gotowe wcześniej sprefabrykowane elementy, z których powstaje gotowy budynek na wcześniej przygotowanych fundamentach. Na miejscu są wykonywane tylko niezbędne prace jak np. montaż dachu, co oszczędza czas i zwiększa jakość budynku. Potrzebujemy zaledwie paru dni na uzyskanie stanu surowego zamkniętego, co oznacza, że budynek jest w pełni wykończony od zewnątrz.
Montaż konstrukcji wraz z wykończeniem zewnętrznym przez naszych specjalistów zajmuje 3-5 dni w zależności od wielkości budynku. Dokładne terminy są ustalane przy kupnie domu.
Technologia szkieletowa jest tzw. technologią lekką, której przegrody składają się w większości z termoizolacji. Przegroda taka skutecznie chroni przed mrozem i upałem. Dzięki niskiej akumulacyjności cieplnej, w przeciwieństwie do technologii murowanej, można szybciej podnieść temperaturę wnętrza, co jest bardzo korzystne w przypadku domów rekreacyjnych.
Jesteśmy już prawie na finiszu realizacji Twojego marzenia. Jeżeli zamówienie obejmowało tylko pakiet podstawowy i zewnętrzny to resztę prac musisz wykonać we własnym zakresie. Przy wyborze pakietu kompleksowego następnym i ostatnim krokiem jest wykończenie wewnętrzne, które obejmuje wykonanie wewnętrznych instalacji (elektrycznej i sanitarnej) oraz okładzin ścian, podłóg oraz sufitu. Budynek będzie wyposażony również w drzwi wewnętrzne, schody, drewniane ramki okienne i cokoły. Przy wyborze odpowiednich pakietów wykonamy również ogrzewanie podłogowe oraz wykończenie łazienki wraz z wyposażeniem.
Prace wykończeniowe we wnętrzu w zależności od wielkości budynku oraz wybranego pakietu trwają od 2 do 3 tygodni. Dokładne terminy są ustalane przy kupnie domu.
Stawiamy na ekologię, dlatego nasze domy bez pozwolenia zamiast kozy mogą być wyposażone w nowoczesne elektryczne ogrzewanie podłogowe. W ramach dodatkowego pakietu ogrzewania oferujemy montaż mat grzewczych na podczerwień o dużej wydajności. W łazience i kuchni oferujemy elektryczne podgrzewacze wody, dzięki czemu przy korzystaniu z energii elektrycznej z odnawialnych źródeł Hyta może być w pełni ekologiczna. Istnieje też możliwość montażu ogrzewania we własnym zakresie np. w postaci akumulacyjnych grzejników elektrycznych.
Hyta, która do złudzenia przypomina legendarny domek letniskowy typu Brda, a jednak przy bliższym poznaniu odkryje przed Tobą wiele więcej.
Sześcienna bryła oferująca najwięcej przestrzeni wewnętrznej. Dla miłośników modernizmu i prostych form.
Przywołaj wspomnienie wakacji na wsi. Wysoki sufit, przestronna antresola oraz duże przeszklenia pozwolą Ci poczuć się jak dawniej.
Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.
Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław
Tel: +48 785 035 035