fbpx


HYTA INSPIRUJE

Co łączy ludzi, którzy chcą zamieszkać w domkach drewnianych całorocznych bez pozwolenia na budowę?

Pomyśl przez chwilę. Co może łączyć Ciebie i innych ludzi, którzy pragną zbudować dom na zgłoszenie? Czy jest to miłość do natury? Prawdopodobnie tak. Bunt przeciw pomysłowi zaciągania kredytów z ogromną ratą, które spłacasz potem całe życie? To też. Przede wszystkim łączy Was jednak coś innego. Zdrowa oszczędność. I widać to nie tylko w chęci wydania na budowę rozsądnych pieniędzy.
 
Sprawdź, co naprawdę oszczędzasz, budując domek drewniany całoroczny bez pozwolenia. Wbrew pozorom finanse to tylko jedna ze sfer życia, na którą taka decyzja wpłynie bardzo dobrze.Domek letniskowy czy całoroczny? Wybór jest prosty

Wszystko zależy od Twojego trybu życia. Jeśli do domu zajeżdżasz tylko w wybranych miesiącach roku, wcale nie potrzebujesz domku całorocznego. Obiekt rekreacyjny nie jest zgodnie z prawem budynkiem mieszkalnym. Może być jednak ocieplony. Jedyna niedogodność polega na tym, że nie można się w nim zameldować.
 
Jeśli zależy Ci na meldunku, a w domu planujesz żyć przez 12 miesięcy w roku, zbuduj dom całoroczny. Różnica jest tylko w formalnościach, jakich należy dopełnić przed budową. Od stycznia 2022 roku możesz legalnie mieszkać w domku bez pozwolenia. A przy tym nie musi to być już budynek parterowy. Nowe prawo dopuszcza budowę domu piętrowego.

Po co marnować siły przy budowie domku drewnianego na zgłoszenie?

Budując domki drewniane całoroczne bez pozwolenia, masz do czynienia z uproszczonymi formalnościami. Tym samym oszczędzasz czas i nerwy. Przy budowie większego domu stracisz jedno i drugie w urzędach. Osoby, które decydują się na budowę domu na zgłoszenie, zwykle szukają sposobów na uproszczenie swojego życia. Nie chcą brać udziału w wyścigu szczurów. Preferują przyjemną harmonię.
 
Jeśli więc chcesz zbudować dom przy formalnościach tak prostych jak te, które obowiązują przy stawianiu garażu czy altany, jesteś na dobrej drodze.

W domu bez pozwolenia na budowę oszczędzasz też swoje zdrowie.

Oczywiście to zależy od tego, gdzie go postawisz. Może masz działkę w ścisłym centrum wielkiego miasta i chcesz zbudować dom właśnie na niej. Znacznie częściej na domek bez pozwolenia na budowę decydują się jednak osoby kochające naturę. I pragnące żyć blisko niej o każdej porze roku.
 
Z wnętrza Twojej Hyty widzisz przyrodę cały czas. A to zachęca Cię do korzystania ze świeżego powietrza. Dzięki temu wydłużasz swoje życie, dbasz o kondycję i odporność. Wydatki na leki są mniejsze, bóle głowy coraz rzadsze. Masz też więcej energii na drobne przyjemności.Domki drewniane całoroczne bez pozwolenia są tanie w utrzymaniu.

Zwłaszcza wtedy, gdy będziesz korzystać z własnej studni czy paneli fotowoltaicznych. Jednak nawet jeśli zdecydujesz się na mniej nowoczesne rozwiązania, przy rozsądnej powierzchni Twoje rachunki będą przyjemnie niskie. I wręcz szokująco małe w porównaniu z kosztami utrzymania domów powyżej 100 m2. W większych domach powierzchnia jest wykorzystywana zwykle zaledwie w połowie, a ogrzewa się całość. Zresztą same koszty wyposażenia wielu pomieszczeń to mały majątek.

Odnajdujesz w tym opisie siebie? Masz chęć, by zbudować piękny dom bez komplikowania realizacji tego planu? Sprawdź projekty, które oferujemy Ci na tej stronie. Wierzymy, że znajdziesz tu dom, w którym zamieszkasz już wkrótce.POROZMAWIAJMY O TWOIM DOMU MODUŁOWYM

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Hyta
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.