fbpx










HYTA INSPIRUJE

Z jakich typów medytacji skorzystasz, gdy zamieszkasz w Hycie?

W swoich marzeniach widzisz już siebie na progu swojego nowego domu. Widzisz, jak ze wzruszeniem przekręcasz w zamku klucz. Wchodzisz do środka. Wokół Ciebie stoją jeszcze kartony ze spakowanymi rzeczami. Przez kilka najbliższych dni będziesz układać je w szafkach i komodach.

Na razie idziesz spać, sycąc się widokiem gwiazd zaglądających do sypialni przez duże okno. Zasypiasz. Śpisz spokojnie. Wstajesz i wychodzisz na taras. Mrużysz oczy w pierwszych promieniach słońca. Czas na medytację w Twoim ogrodzie. Którą wybierzesz?










Medytacja oddechu jest idealna dla początkujących.

Dlaczego? Ponieważ jej zasady są w teorii banalnie proste. Wystarczy usiąść wygodnie i zamknąć oczy. Następnie skupiasz swoją uwagę na oddechu. Jest tylko wdech i wydech. Postaraj się przy tym wyćwiczyć oddech przeponowy, nabierając powietrze aż do brzucha.

Przy każdym kolejnym podejściu uda Ci się wytrzymać w stanie medytacyjnym trochę dłużej. A Twój organizm będzie znacznie lepiej dotleniony.

Gdy opanujesz swój oddech, spróbuj medytacji uważności.

Ten rodzaj medytacji nie wymaga nawet tego, by siedzieć. Możesz ją ćwiczyć na spacerze, podczas mycia naczyń, jedzenia posiłku czy pływania. Medytacja uważności polega na obejmowaniu swoją uwagą tylko jednej rzeczy naraz. Gdy idziesz, zauważasz ruch mięśni w swoich kończynach i to, jak stawiasz stopy. Gdy czujesz wodę spływającą po skórze, chłoniesz to odczucie.

Medytacja uważności pozwala Ci osiągnąć spokój i harmonię.

Gdy chcesz pójść krok dalej, spróbuj medytacji z czakrami.

Teoria istnienia czakr pochodzi ze starożytności. Można znaleźć o niej wzmianki w Skryptach Tantrycznych, w Wedach i w niektórych starych tekstach chińskich. Czakry są to ośrodki energetyczne umiejscowione wzdłuż kręgosłupa. Każda z nich, a jest ich siedem, odpowiada za inną sferę naszego życia i zdrowia.

Medytacja z czakrami zwykle opiera się na wizualizacji. Dla przykładu medytując z czakrą wody, możesz wyobrażać sobie, że siedzisz pośrodku potoku, na kamieniu. Twoja twarz jest skierowana w dół strumienia. Zauważasz myśli, które się pojawiają, lecz ich nie chwytasz. Zamiast tego pozwalasz, by odpłynęły z nurtem rzeki.


Pragniesz wykorzystać moc autosugestii? Sięgnij po medytację metodą Silvy.

Polega ona na głębokiej relaksacji ciała, dzięki czemu jest możliwe obniżenie częstotliwości fal mózgowych. Twój umysł pracuje wówczas podobnie, jak w stanie płytkiego snu i staje się podatny na autosugestie.

To Ty decydujesz, co sobie powiesz. Istnieją świadectwa ludzi, którzy wyleczyli w ten sposób choćby migreny. Ten rodzaj medytacji jest też popularny wśród mówców i przedsiębiorców, którzy dbają w ten sposób o swoje nastawienie do stojących przed nimi wyzwań.




Co powiesz na świadomy sen pełen symboli? Kilka słów o sanomentologii.


Inną techniką, wciąż słabo znaną w Polsce, jest sanomentologia. Z jednej strony jest to metoda najbardziej zaawansowana, z drugiej najprostsza. Podobnie jak w medytacji metodą Silvy, słuchasz tu sesji prowadzonej i nic nie musisz robić. W stanie głębokiego relaksu w Twojej wyobraźni pojawiają się wówczas obrazy symbolizujące Twoje marzenia i problemy do rozwiązania.

Co najlepsze, to Ty decydujesz, co zrobić z pojawiającymi się symbolami. A tym samym oswajasz je. Rozwiązujesz symbolicznie trudności. Przybliżasz się do realizacji marzeń. Niektóre źródła przyrównują świadome sny do interaktywnych baśni o właściwościach wręcz terapeutycznych i uzdrawiających.

Jak widzisz, możesz spróbować czegoś prostego lub technik zaawansowanych. Możesz też rano wystawić twarz na ciepło słońca. To też pewien rodzaj medytacji. Ma nawet swoją nazwę. Jak ona brzmi? To medytacja wdzięczności.




POROZMAWIAJMY O TWOICH PLANACH

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Skandynawskie domy bez pozwolenia - Hyta by KIK Architekci
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.