fbpx


HYTA INSPIRUJE

Filozofia Hygge. Osiągnij stan szczęścia w swojej własnej Hycie

O filozofii Hygge napisano już kilka imponujących książek. Wystarczy wspomnieć choćby o „Hygge. Duńska sztuka szczęścia” Marie Tourell Søderberg czy „Hygge. Klucz do szczęścia” Meika Wikinga. Czy trzeba je czytać, by być szczęśliwym? Wcale nie. W podejściu tym chodzi tak naprawdę o minimalizm w aspektach materialnych i maksymalizm w emocjach. 

Jak wprowadzić do swojego życia w nowej Hycie więcej Hygge? Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Dbaj o swoją psychikę. Ogranicz social media.

Hygge wiąże się z poczuciem komfortu i bezpieczeństwa. Tymczasem w dzisiejszych czasach nader często wystawiamy się na wpływ negatywnych informacji płynących z mediów. Świat nie jest w najlepszej kondycji. Wieści o wojnach, pandemii i dziurach budżetowych zaburzają nasze poczucie spokoju.

Wystarczy wyłączyć telewizor i odłożyć telefon, by znaleźć się w zupełnie innej przestrzeni. Wokół Twojej Hyty panuje spokój i harmonia. To stąd czerpiesz energię do działań, które mogą zmienić świat na lepsze choćby w niewielkim stopniu.

Czerp radość z prostych przyjemności. Celebruj chwile.

Jeśli medytujesz, znasz z pewnością pojęcie uważności. Odczuwanie szczęścia jest silnie powiązane ze zdobyciem tej umiejętności. Jak nad nią pracować? Bądź pełnym ciepła obserwatorem swojego otoczenia i najdrobniejszych czynności, które wykonujesz. Uważność można ćwiczyć, przyglądając się kwiatom. Równie dobre efekty osiągniesz, obdarzając uwagą ruch swojego ciała podczas spacerów. Albo po prostu swój oddech.

Otocz się ładnymi przedmiotami z naturalnych materiałów.

W filozofii Hygge minimalizm i prostota grają dużą rolę. Nie oznacza to jednak, że podejście to ma cokolwiek wspólnego ze spaniem na klepisku i żywieniem się samym słońcem. Hygge oznacza nie tylko szczęście, ale i komfort. Dlatego stwórz w swojej Hycie przytulne kąciki, w których przyjemnie będzie czytać książkę, jeść posiłki i pracować nad nowym projektem.

Wybieraj przedmioty w naturalnych kolorach. To pozwoli Twoim oczom odpocząć. Świetnie sprawdzą się wszelkie miękkie tekstylia wykonane z materiałów ekologicznych. A także drewniane meble, wprowadzające do domu naturalny klimat.

Żyj w zgodzie z rytmem przyrody. Korzystaj z natury.

Czy masz chodzić spać zaraz po zachodzie słońca i wstawać wraz z pianiem koguta? Jeśli chcesz, możesz. Lecz życie w naturalnym rytmie przemian pór roku ma w sobie znacznie więcej głębi. Na swojej działce możesz posadzić drzewa owocowe, z których zbierzesz plon na jesienne przetwory. Lub uprawiać ogródek kwiatowy dla czystej przyjemności zmysłowej.

Poznawaj też uroki mieszkania wśród przyrody. I to niezależnie od pogody panującej na zewnątrz. Oswój swój organizm z deszczem i śniegiem. Poznaj zapach drzew skąpanych w słońcu. Zjedz czasem obiad, zanurzając bose stopy w trawie. To pozwoli Ci dotlenić organizm i przyjaźniej spojrzeć na rzeczywistość.Buduj bliskie, ciepłe relacje z innymi ludźmi.


Istnieją ludzie, którzy preferują skrajną samotność. To w niej odnajdują szczęście i poczucie spełnienia życiowego. Nawet oni lubią mieć jednak świadomość, że w razie potrzeby gdzieś na świecie są osoby, na które mogą liczyć. By tak było, warto utrzymywać z nimi kontakt i być dla nich, gdy to one potrzebują Ciebie.

W podejściu Hygge relacje mają bardzo duże znaczenie. Zadbaj o to, by goście w Twoim domu czuli się wyjątkowo dobrze. We własnej Hycie organizuj czasem spotkania, na których opowiecie sobie o ostatnich wydarzeniach. Jak widzisz, szczęście można osiągnąć nie tyle poprzez wieczną gonitwę za pieniędzmi. Kluczową rolę w szczęśliwym życiu może grać prostota i skupienie się na tym, co naprawdę się liczy.


POROZMAWIAJMY O TWOIM DOMU MODUŁOWYM

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Hyta
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.