fbpx


HYTA INSPIRUJE

Eko technologie do Twojej Hyty


Nowoczesne budownictwo zmierza nie tylko w stronę minimalizacji metrażu i zbliżenia inwestorów do natury. Przede wszystkim przy budowie domów modułowych i stawianych w technologii szkieletu drewnianego coraz bardziej dba się o ekologię. Dotyczy to nie tylko domków rekreacyjnych, ale i budynków mieszkalnych, całorocznych. Dzięki temu domy bez pozwolenia na budowę można budować taniej i zdrowiej.

W domach typu Hyta możesz wykorzystać dowolne technologie ekologiczne. Sprawdź, jakie rozwiązania istnieją na rynku i rozważ je przed budową.


Pompa ciepła i rekuperacja

Te dwa energooszczędne rozwiązania są często ze sobą łączone. System rekuperacji filtruje powietrze napływające do domu z zewnątrz. Prócz tego może od razu je ogrzewać, co jest przydatne w chłodniejsze miesiące. Do ogrzewania powietrza napływającego jest wykorzystywane ciepło odzyskane z powietrza wypływającego z pomieszczeń. Jest to więc rozwiązanie bardzo tanie w użytkowaniu. W połączeniu z pompą ciepła system rekuperacji daje najtańsze ogrzewanie nie tylko powietrza, ale i wody.

System odzyskiwania deszczówki

Technologia nie tylko do domów letniskowych.
Całoroczny dom modułowy warto wyposażyć w system odzyskiwania deszczówki. Deszczówkę można oczywiście zbierać tradycyjnie, do beczek czy balii. Jednak montaż profesjonalnej instalacji podczas procesu budowy zapewnia Ci łatwo dostępną wodę do prania, mycia naczyń i podlewania ogrodu. Prócz tego wykorzystasz ją do prac porządkowych, spłukiwania toalety oraz kąpieli.


Ogrzewanie podłogowe


Ekonomiczny standard wykończenia domów całorocznych.
Dlaczego w nowych domach modułowych oraz stawianych w technologii szkieletu drewnianego coraz częściej montuje się ogrzewanie podłogowe? Nie chodzi wyłącznie o komfort, który pozwala podwyższyć standard ofert deweloperskich. Jest to również rozwiązanie pozwalające oszczędzać energię. Woda podgrzewana w grzejnikach musi bowiem osiągnąć wyższą temperaturę, by ogrzać pomieszczenie.

Panele fotowoltaiczne


Świetne rozwiązanie przy budowie domów 35m2 i 70m2.
Na domach modułowych całorocznych z prefabrykatów i na domach budowanych w konstrukcji szkieletu drewnianego często montuje się panele fotowoltaiczne. Ich konstrukcja jest stale ulepszana przez producentów, co pozwala generować coraz więcej energii ze słońca. Inwestycja jest jednorazowa, a panele wykorzystujesz później cały czas. Uniezależniasz się tym samym od przerw w dostawie prądu. I zdecydowanie zmniejszasz koszty utrzymania Twojego domu.
Światłowód


Ekologiczny internet w aranżacji domów skandynawskich.
Wciąż jeszcze nie cała Polska jest pokryta siecią światłowodową. Jeśli jednak masz możliwość skorzystać z takiego internetu, nie wahaj się ani chwili. Nie dość, że internet światłowodowy jest zdecydowanie szybszy niż tradycyjny, to jeszcze ekologiczny. Dlaczego? Ponieważ urządzenia światłowodowe pobierają mniej prądu niż dotychczasowe moduły internetowe.

Jak widzisz, masz wiele opcji, by wykorzystać gotowe rozwiązania ekologiczne w prefabrykowanych domach modułowych i domach w konstrukcji drewnianego szkieletu. Pomyśl o nich, gdy przyjdzie do realizacji Twoich budowlanych marzeń.

POROZMAWIAJMY O TWOIM DOMU MODUŁOWYM

Pozostańmy w kontakcie

Masz pytania odnośnie naszych projektów lub trybu pracy? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń albo napisz do nas maila! Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i doradzimy najlepszą opcję.

Siedziba

Hyta sp. z o.o.
ul. Pomorska 55/8
50-217 Wrocław

Tel: +48 785 035 035

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Hyta
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.