W Hycie stawiamy na pełną prefabrykacją, dlatego nasze budynki w większości powstaje w hali produkcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Od poziomu prefabrykacji zależy z jakich elementów budynek jest wznoszony na działce. Czy są to pojedyncze materiały budowlane czy pełne, wykończone już panele ścienne lub dachowe. W zależności od stopnia prefabrykacji montaż może trwać od paru dni do paru tygodni. Wcześniejsza budowa w fabryce wpływa również na jakość wykonania, ponieważ w komfortowych warunkach łatwiej o wysoki standard wykonania.
Na budowę dostarczamy gotowe panele ścienne z pełną izolacją, drzwiami, oknami oraz nabitą i zaimpregnowaną wcześniej elewacją. Podobnie wykonywane są panele dachowe, dzięki czemu montaż do stanu deweloperskiego zajmuje zaledwie parę dni. Do wykończenia wnętrza wykorzystujemy sformatowane wcześniej materiały oraz zmontowane, polakierowane schody i balustrady. Wykonujemy również prefabrykowane łazienki pod klucz w jednym z trzech wariantów kolorystycznych. Hyta to sprawdzona i kompleksowa realizacja w krótkim czasie.
Na przestrzeni lat wypracowaliśmy idealną przegrodę, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami od strony fizyki budowli przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości. Jest to możliwe, ponieważ korzystamy z jakościowych materiałów izolacyjnych o wyższych parametrach. Przekrój ściany przez ocieplenie posiada współczynnik przewodzenia ciepła równy
0,16* W/(m2K), oznacza to, że Hyta jest bardzo energooszczędna i cieplejsza niż współczesne budynki mieszkalne. Jako główne ocieplenie stosujemy wełnę mineralną, która jest naturalnym materiałem o najlepszych parametrach izolacyjnych. Od zewnątrz docieplamy przegrodę płytami z wełny drzewnej, które z kolei lepiej akumulują ciepło przez co ściana nie nagrzewa się tak szybko latem. Elewacja jest zamontowana na podwójnym ruszcie z pustką powietrzną, co umożliwia naturalne przewietrzanie. Taka przegroda jest otwarta dyfuzyjnie i zapobiega skraplaniu się pary wodnej w ścianie.
* Współczynnik obliczony dla wycinka między belkami konstrukcyjnymi, cała ściana z uwzględnieniem mostków cieplnych od szkieletu konstrukcji drewnianej ma współczynnik na poziomie 0,19 W/(m2K).
Nasze budynki posiadają obszerną dokumentację projektową z naciskiem na bezpieczeństwo konstrukcji i statykę budynku. Jest to niezwykle istotne w budownictwie szkieletowym, a często pomijane w budynkach na zgłoszenie, gdzie proces nie wymaga udziału architekta. Nasza konstrukcja powstaje z certyfikowanego drewna C24, które jest łączone w hali produkcyjnej w pełne ściany i wiązary z wykorzystaniem nowoczesnych złączy ciesielskich jak wprasowywane płytki kolczaste. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana konstrukcja to klucz do bezpieczeństwa i gwarancja spokoju. Aby budynki drewniane były bezpieczne wprowadzono normę Eurokod 5, która nakazuje analizę konstrukcji metodą stanów granicznych, do czego oprócz standardowego projektu konstrukcji potrzebny jest również projekt statyki. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie istnieją programy, które potrafią w pełni obliczyć statykę budynku drewnianego, dlatego część obliczeń wykonuje się ręcznie. Obowiązkowy i prawidłowo sporządzony projekt statyki to dokumentacja obliczeniowa licząca kilkadziesiąt stron i w Hycie jest standardowym elementem dokumentacji projektowej.
W naszych budynkach stosujemy elewację wyłącznie z drewna modrzewiowego. Jest to drewno o bardzo małych przyrostach rocznych, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Deski elewacyjne Hyta są produkowane specjalnie dla nas. Profile elewacyjne są wycinane z drewna najwyższej jakości, następnie w hali produkcyjnej malowane maszynowo z każdej strony na jeden z autorskich i niepowtarzalnych kolorów Hyta. Wykorzystujemy do tego włoskie impregnaty na bazie oleju i wosku. Dokładna impregnacja na miejscu budowy, tym bardziej po montażu jest bardzo ciężka do wykonania i uzależniona od warunków atmosferycznych. Montaż elewacji na produkcji z kolei pozwala na ukryty montaż i większą precyzję. Elewacja nie wymaga ponownej impregnacji, modrzew starzeje się szlachetnie szarzejąc. To wszystko sprawia, że elewacja Hyty jest wyjątkowa.
Na zdjęciu obok elewacja Hesta z surowego modrzewia.
Okna drewniane uważa się za rozwiązanie przynajmniej klasę wyżej w stosunku do okien PVC, które potocznie zwane są plastikowymi. Przede wszystkim okna drewniane prezentują się dużo lepiej w budynku drewnianym i podkreślają naturalny charakter. Lite drewno sosnowe jest naturalnym materiałem, który jest ciepły i miły w dotyku. Drewno ma jeden z najniższych współczynników rozszerzalności cieplnej, dlatego doskonale nadaje się na duże przeszklenia od strony południowej. Stolarka PVC, zwłaszcza ta malowana na ciemne kolory jak antracytowy, jest bardziej podatna na zmianę wymiarów. Stolarkę drewnianą wyróżnia również trwałość i sztywność konstrukcji przy dużych przeszkleniach. Duże przeszklenia w połączeniu z drewnianymi profilami i przesuwnymi oknami wzbudzą zachwyt w każdym użytkowniku Hyty.
Proces budowy Hyty nie jest skomplikowany. Wszystkie podstawowe etapy można podzielić na 6 prostych kroków.
Wybierz Hytę i sprawdź działkę
KROK 1
Pobierz projekt do zgłoszenia
KROK 2
Skonfiguruj Hytę i zamów realizację
KROK 3
Przygotuj teren i fundament
KROK 4
Poczekaj na montaż Hyty
KROK 5
Zamieszkaj w naturze
KROK 6
Hyta, która do złudzenia przypomina legendarny domek letniskowy typu Brda, a jednak przy bliższym poznaniu odkryje przed Tobą wiele więcej.
Sześcienna bryła oferująca najwięcej przestrzeni wewnętrznej do 35 m2 zabudowy. Dla miłośników modernizmu i prostych form.
Sprawdź co oferuje nasza największa hyta w ofercie. Nowoczesna stodoła w wariancie powierzchni zabudowy do 70 m2.