fbpx

PROFESJONALIZM NA KAŻDYM ETAPIE

Pewne i sprawdzone rozwiązaniaHyta to marka stworzona i kierowana przez architektów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy potrafimy wybrać najlepsze rozwiązania techniczne i materiałowe. Opracowaliśmy wysoki standard dla każdej Hyty, dzięki temu nasze budynki wyróżnia jakość, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Stosujemy wyłącznie rozwiązania i materiały, które jako architekci możemy z czystym sumieniem polecać.

BUDYNEK Z FABRYKI

Prefabrykacja w maksymalnym stopniu

W Hycie stawiamy na pełną prefabrykacją, dlatego nasze budynki w większości powstaje w hali produkcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Od poziomu prefabrykacji zależy z jakich elementów budynek jest wznoszony na działce. Czy są to pojedyncze materiały budowlane czy pełne, wykończone już panele ścienne lub dachowe. W zależności od stopnia prefabrykacji montaż może trwać od paru dni do paru tygodni. Wcześniejsza budowa w fabryce wpływa również na jakość wykonania, ponieważ w komfortowych warunkach łatwiej o wysoki standard wykonania.
Na budowę dostarczamy gotowe panele ścienne z pełną izolacją, drzwiami, oknami oraz nabitą i zaimpregnowaną wcześniej elewacją. Podobnie wykonywane są panele dachowe, dzięki czemu montaż do stanu deweloperskiego zajmuje zaledwie parę dni. Do wykończenia wnętrza wykorzystujemy sformatowane wcześniej materiały oraz zmontowane, polakierowane schody i balustrady. Wykonujemy również prefabrykowane łazienki pod klucz w jednym z trzech wariantów kolorystycznych. Hyta to sprawdzona i kompleksowa realizacja w krótkim czasie.

Energooszczędność

Oddychająca i ciepła ściana

Na przestrzeni lat wypracowaliśmy idealną przegrodę, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami od strony fizyki budowli przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości. Jest to możliwe, ponieważ korzystamy z jakościowych materiałów izolacyjnych o wyższych parametrach. Przekrój ściany przez ocieplenie posiada współczynnik przewodzenia ciepła równy 0,16*W/(m2K), oznacza to, że Hyta jest bardzo energooszczędna i cieplejsza niż współczesne budynki mieszkalne. Jako główne ocieplenie stosujemy wełnę mineralną, która jest naturalnym materiałem o najlepszych parametrach izolacyjnych. Od zewnątrz docieplamy przegrodę płytami z wełny drzewnej, które z kolei lepiej akumulują ciepło przez co ściana nie nagrzewa się tak szybko latem. Elewacja jest zamontowana na podwójnym ruszcie z pustką powietrzną, co umożliwia naturalne przewietrzanie. Taka przegroda jest otwarta dyfuzyjnie i zapobiega skraplaniu się pary wodnej w ścianie.


* Współczynnik obliczony dla wycinka między belkami konstrukcyjnymi, cała ściana z uwzględnieniem mostków cieplnych od szkieletu konstrukcji drewnianej ma współczynnik na poziomie 0,19 W/(m2K).

DOŚWIADCZENIE PROJEKTOWE

Bezpieczne konstrukcja

Nasze budynki posiadają obszerną dokumentację projektową z naciskiem na bezpieczeństwo konstrukcji i statykę budynku. Jest to niezwykle istotne w budownictwie szkieletowym, a często pomijane w budynkach na zgłoszenie, gdzie proces nie wymaga udziału architekta. Nasza konstrukcja powstaje z certyfikowanego drewna C24, które jest łączone w hali produkcyjnej w pełne ściany i wiązary z wykorzystaniem nowoczesnych złączy ciesielskich jak wprasowywane płytki kolczaste. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana konstrukcja to klucz do bezpieczeństwa i gwarancja spokoju. Aby budynki drewniane były bezpieczne wprowadzono normę Eurokod 5, która nakazuje analizę konstrukcji metodą stanów granicznych, do czego oprócz standardowego projektu konstrukcji potrzebny jest również projekt statyki. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie istnieją programy, które potrafią w pełni obliczyć statykę budynku drewnianego, dlatego część obliczeń wykonuje się ręcznie. Obowiązkowy i prawidłowo sporządzony projekt statyki to dokumentacja obliczeniowa licząca kilkadziesiąt stron i w Hycie jest standardowym elementem dokumentacji projektowej.

JAKOŚĆ WYKONANIA

Elewacja z modrzewia

W naszych budynkach stosujemy elewację wyłącznie z drewna modrzewiowego. Jest to drewno o bardzo małych przyrostach rocznych, dzięki czemu jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Deski elewacyjne Hyta są produkowane specjalnie dla nas. Profile elewacyjne są wycinane z drewna najwyższej jakości, następnie w hali produkcyjnej malowane maszynowo z każdej strony na jeden z autorskich i niepowtarzalnych kolorów Hyta. Wykorzystujemy do tego włoskie impregnaty na bazie oleju i wosku. Dokładna impregnacja na miejscu budowy, tym bardziej po montażu jest bardzo ciężka do wykonania i uzależniona od warunków atmosferycznych. Montaż elewacji na produkcji z kolei pozwala na ukryty montaż i większą precyzję. Elewacja nie wymaga ponownej impregnacji, modrzew starzeje się szlachetnie szarzejąc. To wszystko sprawia, że elewacja Hyty jest wyjątkowa.

Na zdjęciu obok elewacja Hesta z surowego modrzewia.

NATURALNE MATERIAŁY

Drewniane okna

Okna drewniane uważa się za rozwiązanie przynajmniej klasę wyżej w stosunku do okien PVC, które potocznie zwane są plastikowymi. Przede wszystkim okna drewniane prezentują się dużo lepiej w budynku drewnianym i podkreślają naturalny charakter. Lite drewno sosnowe jest naturalnym materiałem, który jest ciepły i miły w dotyku. Drewno ma jeden z najniższych współczynników rozszerzalności cieplnej, dlatego doskonale nadaje się na duże przeszklenia od strony południowej. Stolarka PVC, zwłaszcza ta malowana na ciemne kolory jak antracytowy, jest bardziej podatna na zmianę wymiarów. Stolarkę drewnianą wyróżnia również trwałość i sztywność konstrukcji przy dużych przeszkleniach. Duże przeszklenia w połączeniu z drewnianymi profilami i przesuwnymi oknami wzbudzą zachwyt w każdym użytkowniku Hyty.

MONTAŻ
PAKIET DEWELOPERSKI

Zobacz film pokazujący pracę naszej ekipy. Na wcześniej przygotowanych fundamentach stawiane są sprefabrykowane panele konstrukcji, które zawierają już okna oraz elewację. Zwróć uwagę na maszyny, których używamy czy jest wystarczające miejsce na działce oraz na możliwości dojazdu na Twoją działkę. Jeżeli sprzęt pokazany na filmie nie będzie w stanie wjechać – zawsze możesz skorzystać z dodatkowej opcji przeładunku na mniejsze pojazdy.

ZOBACZ FILM

JAK TO DZIAŁA

Sześć
kroków

Proces budowy Hyty nie jest skomplikowany. Wszystkie podstawowe etapy można podzielić na 6 prostych kroków.

Wybierz Hytę i sprawdź działkę

KROK 1

Pobierz projekt do zgłoszenia

KROK 2

Skonfiguruj Hytę i zamów realizację

KROK 3

Przygotuj teren i fundament

KROK 4

Poczekaj na montaż Hyty

KROK 5

Zamieszkaj w naturze

KROK 6

Wybierz swoją Hytę

Letniskowa legenda z antresolą
bez pozwolenia na budowę, domy na zgłoszenie

Svale

Hyta, która do złudzenia przypomina legendarny domek letniskowy typu Brda, a jednak przy bliższym poznaniu odkryje przed Tobą wiele więcej.

Minimalistyczny dom kostka
bez pozwolenia na budowę, domy na zgłoszenie

Stork

Sześcienna bryła oferująca najwięcej przestrzeni wewnętrznej do 35 m2 zabudowy. Dla miłośników modernizmu i prostych form.

Przestronny dom typu stodoła z antresolą
bez pozwolenia na budowę, domy na zgłoszenie

Hauk

Sprawdź co oferuje nasza największa hyta w ofercie. Nowoczesna stodoła w wariancie powierzchni zabudowy do 70 m2.

© Copyright 2024 HYTA.PL
Wizualizacje na stronie mają charakter poglądowy.

Skandynawskie domy bez pozwolenia - Hyta by KIK Architekci
English version | This site includes IP2Location data from https://lite.ip2location.com.